comscore Scoreboard | Honolulu Star-Advertiser
Scoreboard | Sports

Scoreboard

TODAY

PADDLING
>> Oahu Hawaiian Canoe Racing Association: Championships, 8:30 a.m., at Keehi Lagoon.

MONDAY

No local sporting events scheduled.


BASEBALL

Cal Ripken 10u Pacific Southwest Regional
At Central Oahu Regional Park, Saturday

Semifinals

Honolulu Saints 6, Hanford (Calif.) 1. W—Chase Thompson.

Leading hitters—HS: Thompson 2-3, 2b; Rand Gushiken 2-3, 2b. Han: Dawson Berna 2-2.

M8K PLAYZ (Hawaii) 12, Hana Hou 3. W—Zane Ho’okala.

Leading hitters—M8K: Kamakoa Grace 2-2; Ka’alekahi Kuhaulua 2-4, 2b, 2 RBIs; Kekona Begonia 2-3, 2b, 2 runs, 2 RBIs. HH: Deagan Kawahakui 2-3, 2 runs.

Final

M8K PLAYZ (Hawaii) 7, Honolulu Saints 0. W—Ka’alekahi Kuhaulua 41⁄3 IP, 1 H, 6 strikeouts). 

Leading hitters: M8K: Peyton Lum 2-4; Zayne Ho’okala 2-4, 2 2bs.

Note: M8K PLAYZ advances to the 10u Cal Ripken World Series, which starts Aug. 2 in Phenix City, Ala.

All Tournament Team

Most Outstanding Player: Kamakoa Grace (M8K PLAYZ).
M8K PLAYZ: Zayne Ho’okala, Kemohe Naiwi.
Honolulu Saints: Jayden Oshiro, Chase Thompson, Patrick Murray. Hana Hou: Eriz Passi, Ryeder Takahashi.
Taylorsville (Utah): Jaden Montoya.
Hanford (Calif.): Nathan Chavez, Tristan Puga.

Cal Ripken 9u Pacific Southwest Regional
At Hanford, Calif.

Semifinal, Saturday

Laguna (Calif.) 7, Mililani Astros 6

Leading hitters—MA: Colten Conner 2-2; Tanner Ogata 2-4; Tauali’i Purcell 2-4; Pono Chung 2-2.

Note: The Astros finished the tournament with a 4-1 record. Colton Conner and Tyler Tokuda were named to the all-tournament team.

Quarterfinal, Friday

Mililani Astros 19, Scottsdale (Ariz.) 1, 4 inn. W—Tyler Tokuda.

Leading hitters—MA: Trison Satele 2-4; Tanner Ogata 2-3, 3 runs, 3 RBIs; Colten Conner 2-3, 4 runs; Kaeo Nouchi 2-3, 2b, 2 runs, 2 RBIs; Trison Satele 2-4.

Cal Ripken 11u Pacific Southwest Regional
At Vernal, Utah

Semifinal, Saturday

Elite Warriors (Hawaii) 6, Hawaii Kai Elite 5. W—Reysen Benigno. S—Bunz Banis.

Leading hitters—HKE: Taimane Purcell 2-3, HR, 2 runs, 3 RBIs; Kahaku Harrison HR, 2 RBIs.

Note: Hawaii Kai Elite finished the tournament with a 4-1 record.

Final

Yuma (Ariz.) 6, Elite Warriors (Hawaii) 3

Leading hitter—EW: Bunz Banis 2-2, HR, 2 runs, 2 RBIs.

Note: The Elite Warriors finished the tournament with a 4-1 record. Bunz Banis and Trenton Caliboso were named to the all-tournament team.

Quarterfinal, Friday

Hawaii Kai Elite 8, Oakland (Calif.) 7. W—Bryson Toner.

Leading hitter—HKE: Aka Lau Kong game-winning three-run homer. HR, 3 RBIs.

Cal Ripken 12/70 Pacific Southwest Regional
At Rohnert Park, Calif.

Semifinal, Saturday

Nanakuli Hawks 3, Los Altos (Calif.) 0. W—Damian Griffin (two-hitter, nine strikeouts).

Leading hitters—NH: Griffin HR; Dayton Lorenzo 2-3, HR, 2 runs; Allin Yap 2-3.

Final

Hanford (Calif.) 2, Nanakuli Hawks 0

Leading hitter—NH: Charles Naone 2-2.

Note: The Nanakuli Hawks finished the tournament with a 5-1 record. Damian Griffin, Carmelo Fuller and Dayton Lorenzo were named to the all-tournament team.

Friday

Pool Play

Nanakuli Hawks 3, Hanford (Calif.) 2. W—Damian Griffin.

Leading hitters—NH: Damian Griffin HR, 2 runs; Dayton Lorenzo 3-3, HR, 2 RBIs.

Note: Dayton Lorenzo hit a game-winning two-run homer.


GOLF

OCC Men’s Invitational
At Oahu Country CLub

Final Round

Open Flight
Tyler Ota 70-72-71—213
Nick Ushijima 74-69-71—214
Evan Kawai 72-70-73—215
Quinton Borseth 70-72-73—215
Zackary Kaneshiro 72-73-70—215
Joshua Hayashida 73-77-67—217
Chad Umetsu 71-76-72—219
Shawn Lu 77-70-72—219
Tyler Isono 70-75-74—219
Isaac Jaffurs 79-72-69—220
Robert Kim 69-77-74—220
Brandan Kop 76-75-70—221
Nickolaus Nelson 74-75-73—222
Peter Jung 70-77-75—222
Remington Hirano 77-72-73—222
Andrew Otani 78-74-71—223
Mason Nakamura 73-75-75—223
Jonathan Ota 72-74-78—224
Alex Kam 83-71-71—225
Jeffrey B. Weinstein 76-77-73—226
Mike Kawate 73-76-77—226
Shawn Sakoda 77-76-73—226
Andy Okita 74-81-72—227
Robert Nakagawa 77-74-76—227
Joe Phengsavath 79-76-73—228
Trevor Nishiyama 76-75-77—228
Jeren Nishimoto 72-79-79—230
Carl Ho 78-76-78—232
Jake Sequin 78-77-77—232
Gary Kong 76-79-81—236
Marshall Kim Jr. 75-80-84—239
Yoon Ho Park 78-74-92—244


SWIMMING

Hawaii Age Group Championship
At Kihei Aquatic Center, Friday, Long course meters

Girls

11-12

50 butterfly: 1. Journei Webster (AAA) 31.12. 2. Sage Miller (KSC) 31.73. 3. Tea Brandon (KSC) 31.93. 100 backstroke: 1. Sophia Owen (IOL) 1:14.57. 2. Amelia Pizarro (AUL) 1:16.08. 3. Keala Barthel (AUL) 1:16.92. 50 breaststroke: 1. Chloe Inouye (SKA) 35.60. 2. Oliliu Wise (HISC) 37.51. 3. Kokona Watanabe (HSC) 38.69. 200 freestyle: 1. Chloe Inouye (SKA) 2:17.26. 2. Pulama Kaeo (SKA) 2:20.76. 3. Journei Webster (AAA) 2:21.14. 400 medley relay: 1. Kamehameha A (Abigail Monahan, Sage Miller, Kyra Lurito, Tea Brandon) 5:09.36. 2. Kauai A 5:09.77. 3. Hawaii A 5:13.56.

13-14

100 breaststroke: 1. Sala Yasumi (KSC) 1:16.59. 2. Joey Misailidis (KSC) 1:18.11. 3. So Myong Jeong (KONA) 1:19.96. 200 freestyle: 1. Kai Flanagan (KSC) 2:12.07. 2. Kamaira Silva (SKA) 2:15.55. 3. Helena Colletta (HSC) 2:15.78. 100 butterfly: 1. Charlie Ann Limasa (KSC) 1:07.36. 2. Christie Jiang (KSC) 1:07.84. 3. Joey Misailidis (KSC) 1:08.52. 400 medley relay: 1. Kamehameha A (Charlie Ann Limasa, Sala Yasumi, Christie Jiang, Kai Flanagan) 4:44.69. 2. Hawaii A 4:44.76. 3. Aulea A 4:52.77.

15-18

100 breaststroke: 1. Jamy Lum (KSC) 1:15.61. 2. Mari Yasumi (KSC) 1:16.13. 3. Jordynn Brown (HSC) 1:16.66. 200 freestyle: 1. Mari Yasumi (KSC) 2:08.72. 2. Jordynn Brown (HSC) 2:10.45. 3. Kaimi Matsumoto (MAUI) 2:11.01. 100 butterfly: 1. Grace Monahan (KSC) 1:02.15. 2. Kaya Takashige (HSC) 1:05.29. 3. Mikaila Domingo (HSC) 1:06.15. 400 medley relay: 1. Kamehameha A (Paulina Ruelas, Jamy Lum, Grace Monahan, Sofia Carlson) 4:28.26. 2. Hawaii A 4:35.63. 3. Aulea B 4:40.34.

Boys

11-12

50 butterfly: 1. Ryley Yoo (IOL) 29.25. 2. Noah Caiserman (Lahaina) 32.53. 3. T. Koerte (SKA) 32.81. 100 backstroke: 1. Evans Tan (SPL) 1:15.50. 2. LJ  Almiron (MAUI) 1:17.59. 3. T. Koerte (SKA) 1:19.45. 50 breaststroke: 1. Rose (PHIN) 33.10. 2. Ryley Yoo (IOL) 35.47. 3. Jordan Fang (SPL) 38.49. 200 freestyle: 1. Rose (PHIN) 2:18.03. 2. Max Gong (IOL) 2:21.76. 3. Evans Tan (SPL) 2:23.14. 400 medley relay: 1. Splash A (Evans Tan, Jordan Fang, Nicholas Xu, Kaita Endo) 5:12.41. 2. Academy A 5:35.85. 3. Hawaii A 5:46.70.

13-14

100 breaststroke: 1. Duke Becker (KONA) 1:09.57. 2. Connor Aparicio-Bill (PHIN) 1:13.94. 3. T.J. Barrett (MDSC) 1:14.64. 200 freestyle: 1. Connor Seminavage (HSC) 2:05.09. 2. Kai Hayashida (HAQ) 2:05.25. 3. Mathew Iverson (Lahaina) 2:05.61. 100 butterfly: 1. Connor Seminavage (HSC) 59.46. 2. Briscoe Beaton (KSC) 1:01.46. 3. Jakob Honda (ASC) 1:04.34. 400 medley relay: 1. Kona (YoHan Choi, Duke Becker, Nolan Morton, Aiden Ankrum) 4:26.64. 2. Kamehameha A 4:35.96. 3. Hawaii A 4:37.17.

15-18

100 breaststroke: 1. Jaek Horner (KSC) 1:05.27. 2. Tom Caps (AUL) 1:06.34. 3. Kosmo Wojack (HSC) 1:06.59. 200 freestyle: 1. Tyler Kawakami (KSC) 1:57.15. 2. James Lyon (AUL) 1:57.77. 3. Makena Ginoza (KSC) 1:57.82. 100 butterfly: 1. Weylin Foo (PHIN) 57.74. 2. James Lyon (AUL) 58.28. 3. Aaren Orquia (HSC) 59.05. 400 medley relay: 1. Kamehameha A (Noah Peters, Jaek Horner, Kanoa Sawai, Tyler Kawakami) 3:58.69. 2. Aulea A 4:01.31. 3. Hawaii A 4:07.12.


PADDLING

Na ‘Ohana O Na Hui Wa‘a Championships
At Keehi Lagoon

AAA: 1. Manu O Ke Kai 106. 2. Na Keiki O Ka Mo`i 65.

AA: 1. ‘Alapa Hoe 48. 2. Kaneohe 31. 3. Hale’iwa Outrigger 29. 4. Ka Mamalahoe 22. 5. Lokahi 17. 6. I Mua 11. 7. Kalihi Kai 6. 8. Kumulokahi-Elks 1.

A: 1. Waikiki Yacht Club 27. 2. Waikiki Beach Boys 16. 3. Kamehameha 15. 4. Pukana O Ke Kai 12. 5 (tie), Kamaha’o 8, Lahui O Ko’olau 8. 7. Kai Poha 7. 8 (tie), Windward Kai 0, Olelo O Ke Ola 0.

Female

1/4 mile

Girls 12: 1. Na Keiki O Ka Mo`i (Faith Manlapit, Malie Evaimalo, Minoi Evaimalo, Skylee-Rogue Savini, Kama Rigney, Alia Smith) 2:31.2. 2. Kaneohe 2:31.3. 3. Manu O Ke Kai 2:47.0. Girls 13: 1. Manu O Ke Kai (Olivia Souza, Avalon Horne, Blake Bowman, Alohi Garcia, Keegan Williams, Roma Lerner) 2:23.8. 2. Na Keiki O Ka Mo`i 2:36.3. 3. Kamaha’o 2:40.7. Girls 14: 1. Kamaha’o (Kristiana Shirk, Gianiel Carvalho, Manao’lana Singh, Shyla Wofford, Chen-Lee Wilson, Samantha Thrush) 2:31.4. 2. Manu O Ke Kai 2:33.5. 3. Na Keiki O Ka Mo`i 2:34.0. Women Novice B: 1. Manu O Ke Kai (Tara Webster, Molly O Keefe, Susie Arendt, Viana Villasenor, Jennifer Ignacio, Amber Dean) 2:22.2. 2. Kaneohe 2:22.5. 3. Lokahi 2:22.9.

1/2 mile

Women 65: 1. Manu O Ke Kai (Gloria Butterworth, Jeanne Kelly, Dawn Peerson, Yolanda Racca, Linda Cox, Charlyn Sales) 5:02.6. 2. Na Keiki O Ka Mo`i 5:09.1. 3. Kai Poha 5:26.2. Women 60: 1. Hale’iwa Outrigger (Gina LeTourneur, Jane Duncan, Annie Smith, Folly Murdock, Jeannie
Martinson, Deidre M. Erickson) 4:35.7. 2. Waikiki Yacht Club 4:48.1. 3. Manu O Ke Kai 5:12.5. Women 70: 1. Na Keiki O Ka Mo`i (Georgia Campbell, Geri Tavares, Aunty Kalei Keamo, CJ Ryan, Coco Green, Rosie/Loke Angeles) 6:48.2. Girls 15: 1. Na Keiki O Ka Mo`i (Tes Mauai, Kayla Fernandez-Mindoro, Nalia Newman, Lia Brown, Te`te Kaopuiki, Brooke Pusins-Kaaekuahiwi) 4:55.0. 2. Manu O Ke Kai 4:56.8. 3. Kamehameha 4:57.3. Girls 16: 1. Kaneohe (Kale’a Polendey, Ho’ohila Kawelo, Leila Figueroa-Kapahu, Anela Kahanu, Hilina’i Smith, Mari Quinn) 4:34.9. 2. Manu O Ke Kai 4:44.9. 3. Na Keiki O Ka Mo`i 4:55.5. Girls 18: 1. Kamehameha (Angela Pacheco, Carly Yamada, Karysa Inafuku, Rebecca Meyer, Eliza Otenbriet, Arianna Radona) 4:24.6. 2. Waikiki Yacht Club 4:35.9. 3. Manu O Ke Kai 4:41.8. Women 55: 1. Waikiki Yacht Club (Jojo Rasmussen, Debbie Cupp, Ruth Giffard, Jan Higa, Nikki Lynn  Deheart, Joy Arizumi) 4:47.7. 2. Manu O Ke Kai 5:06.6. 3. Kaneohe 5:07.2. Women 50: 1. Na Keiki O Ka Mo`i (Branz Williams, Lisa Kaaekuahiwi, Gail Beckley, Manu Anana-Okamura, Michelle Small, Al Momoa) 4:54.2. 2. ‘Alapa Hoe 4:58.9. 3. Waikiki Yacht Club 5:03.7. Women Novice A: 1. Manu O Ke Kai (Jenna Kiejko, Lili Taliulu, Crystal Kelii, Jacquelyn Reed, Kat Wilson, Lisa Odland) 4:22.8. 2. ‘Alapa Hoe 4:42.6. 3. Kai Poha 4:43.1. Women 40: 1. Na Keiki O Ka Mo`i (Nani Haia, Joedee Kamakele, Branz
Williams, Namele Enoka, Angela Kila, Bloss Pontes) 4:42.7. 2. Lokahi 4:44.7. 3. Manu O Ke Kai 4:47.8. Women Open Four: 1. ‘Alapa Hoe (Jerika Moniz, Ashley Lincoln, Jessie Higgins, Lei Okuda) 5:00.2. 2. Kaneohe 5:09.4. 3. Hale’iwa Outrigger 5:17.6.  

1 mile Women Freshman: 1. Manu O Ke Kai (Erica Adamczyk, Barbara Souki, Angelica Gutierrez, Varina Amantiad, Carla Vierra, Ivy Blomfield) 9:09.5. 2. Kaneohe 9:38.2. 3. Kamehameha 9:43.9. Women Sophomore: 1. Manu O Ke Kai (Hiilani Randles, Michele Sales, Tracy Maddox, Gordean Kaluahine, Eva Silva, Catharine Griffin) 9:47.4. 2. Na Keiki O Ka Mo`i 9:53.6. 3. ‘Alapa Hoe 9:55.6.

1 1/2 mile

Women Senior: 1. Kamehameha (Karysa Inafuku, Kailee Jackson, Carly Yamada, Sunn Richardson, Angela Pacheco, Kau’i Murakami) 14:03.6. 2. Manu O Ke Kai 14:04.6. 3. Hale’iwa Outrigger 14:37.8.

Male

1/4 mile

Boys 12: 1. Manu O Ke Kai (Makai Farm, Colt Gomersall, Rayce Pactol, Lee Berlin, Marvin Defreitas, Tai Driscoll) 2:26.5. 2. Na Keiki O Ka Mo`i 2:45.7. 3. Kalihi Kai 2:50.2. Boys 13: 1. Hale’iwa Outrigger (Tyler
Stephenson, Ryan Miller, Joshua Asano, Zander Manoha, Nalu Lewis, Leon Kendrick) 2:12.5. 2. Lokahi 2:35.6. 3. Manu O Ke Kai 2:41.4. Boys 14: 1. Hale’iwa Outrigger (MaunaKea Ohia, Leon Kendrick, Zayden Gayagas, Ty Comstock, Ryan Miller, Jaycee Guerrero) 2:07.1. 2. ‘Alapa Hoe 2:09.9. 3. Manu O Ke Kai 2:16.5.

1/2 mile

Men 65: 1. ‘Alapa Hoe (Dan Gagich, Kamu Magno, Shaka Madali, John Cardenas, Vernon Ramos, Dickie Chow) 4:25.8. 2. Na Keiki O Ka Mo`i 4:28.9. 3. Lokahi 4:29.5. Men 60: 1. Manu O Ke Kai (Ed Kama, Derek Leeloy, Ron Barron, Thomas Schlotman, Michael Coleman, Benny Quitevis) 4:06.7. 2. ‘Alapa Hoe 4:14.5. 3. Ka Mamalahoe 4:24.4. Men 70: 1. ‘Alapa Hoe (Shaka Madali, Clayton Kaichi, Ka’ai Fernandez, Keoni Endreson, Robert Brown, Dickie Chow) 4:30.1. 2. Ka Mamalahoe 4:51.5. 3. Kai Poha 5:08.5. Men Novice B: 1. Pukana O Ke Kai (Nick Horio, Lorgan Pau-Tusi, Mike Clary, Obi Faletoi, Scott Ebert, Mike Mc Hugh) 4:09.9. 2. Hale’iwa Outrigger 4:16.1. 3. I Mua 4:21.1. Boys 15: 1. Ka Mamalahoe (Christopher White Jr., Quentin Frazier, Frederick Pang, Caleb Ledesma, Cade Tanaka, Bryceson Pang) 4:06.3. 2. Manu O Ke Kai 4:13.3. 3. Lahui O Ko’olau 4:29.8. Boys 16: 1. Ka Mamalahoe (Christopher White Jr., Kalama Meyer, Kamuali’i Estrada, Conner Furuta, Cade Tanaka, Tyler Converse) 4:01.8. 2. ‘Alapa Hoe 4:08.6. 3. Manu O Ke Kai 4:08.9. Boys 18: 1. Ka Mamalahoe (Andrew Dunn, Behr Domingo, James Caporaletti, Nick Whang, Ama Kikila-Debibar, Logan Tanaka) 4:03.2. 2. Manu O Ke Kai 4:06.9. 3. ‘Alapa Hoe 4:08.5. Men 55: 1. Manu O Ke Kai (Ed Kama, Derek Leeloy, Darryl Ah Mau, Thomas Schlotman, John Hoogsteden, Leleo Kinimaka) 4:02.4. 2. Waikiki Yacht Club 4:05.2. 3. I Mua 4:11.0. Men 50: 1. Na Keiki O Ka Mo`i (Darrell Manlapit, Willie Silva, Glin Nelson, Spam Laupola, Hiro Ito, Dan Kaaekuahiwi) 4:01.1. 2. Waikiki Beach Boys 4:04.8. 3. ‘Alapa Hoe 4:15.1. Men Novice A:  1. Pukana O Ke Kai (Alex Gonzales, Bronson Napaepae, Jake Ka’awa, Manny Brown Jr, Mike Molina, Gabe Villanueva) 4:09.9. 2. Hale’iwa Outrigger 4:14.6. 3. Ka Mamalahoe 4:16.7. Men 40: 1. Na Keiki O Ka Mo`i (Jason Bellefeuille, Kahele Anderson Jr., Kelii Keaweehu, Matt Vossen, Peter Fano, Mana Kamakele) 3:48.8. 2. Waikiki Beach Boys 4:00.2. 3. Waikiki Yacht Club 4:07.6. Men Open Four: 1. Manu O Ke Kai (Mo DeFreitas, Tavita Maea, Ha’aheo Foster-
Blomfield, David Fuga) 4:08.6. 2. ‘Alapa Hoe 4:20.9. 3. Lahui O Ko’olau 4:25.1.

1 mile

Men Freshman: 1. Waikiki Beach Boys (Peter Mainz, Joe Giovannini, Charles Meyer, Elton Dubois, Jay Rayetskyy, Steve Gerwig) 7:56.2. 2. Manu O Ke Kai 8:06.8. 3. Ka Mamalahoe 8:17.4. Men Sophomore: 1. Manu O Ke Kai (Sam Fisher, David Fuga, Jonah Deuz, Noah Alfanta-Lii, Charles Bell, Moku Sanborn) 9:17.9. 2. Lahui O Ko’olau 9:18.3. 3. I Mua 9:19.4.

1 1/2 mile

Men Senior: 1. Waikiki Beach Boys (Peter Mainz, Eric Lentz, Elton Dubois, Carl Bayaca, Charles Meyer, Steve Gerwig) 12:07.4. 2. Manu O Ke Kai 12:20.1. 3. I Mua 13:23.0.

Mixed

1/4 mile

Specials: 1. Hale’iwa Outrigger (Emma McNeace, Layla Kendrick, Matt Voyce, Troy Lehmkuhl, Erica Lehmkuhl, Scott Stephenson) 2:19.0. 2. Na Keiki O Ka Mo`i 2:22.1. 3. Na Keiki O Ka Mo`i 2:29.9. Boys and Girls 12: 1. Manu O Ke Kai (Taite Leinau, Lucie Williams, Zoe Shinall, Marvin Defreitas, Makai Farm, Tai Driscoll) 2:32.5. 2. Lokahi 2:38.6. 3. Kalihi Kai 2:40.7. Novice B: 1. Kaneohe (Blayz Bastatas, Dev Dolan, Yari Bonilla, Zachary Pilien, Nainoa Bayone-figueroa, Carissa Calkins) 2:06.0. 2. Hale’iwa Outrigger 2:10.9. 3. Pukana O Ke Kai 2:14.6.

1/2 mile

Men and Women 55: 1. Waikiki Yacht Club (Sam Giffard, Mark Hines, Luana Baker, Jan Higa, Nikki Lynn  Deheart, Kruser Kruse) 4:27.2. 2. Manu O Ke Kai 4:31.2. 3. ‘Alapa Hoe 4:32.4. Men and Women 40: 1. Na Keiki O Ka Mo`i (Jason Bellefeuille, Lisa Kaaekuahiwi, Michelle Small, Matt Vossen, Peter Fano, Al Momoa) 4:15.7. 2. Waikiki Yacht Club 4:22.4. 3. ‘Alapa Hoe 4:27.0. Men and Women: 1. Kaneohe (Keoni Anderson, Nai Kahale, Carli Gardner, Krys Terlep, Kiana Kahele, Dane Kimokeo) 4:07.9. 2. ‘Alapa Hoe 4:16.3. 3. Lokahi 4:21.7.

Comments (0)

By participating in online discussions you acknowledge that you have agreed to the Terms of Service. An insightful discussion of ideas and viewpoints is encouraged, but comments must be civil and in good taste, with no personal attacks. If your comments are inappropriate, you may be banned from posting. Report comments if you believe they do not follow our guidelines.

Having trouble with comments? Learn more here.

Click here to see our full coverage of the coronavirus outbreak. Submit your coronavirus news tip.

Be the first to know
Get web push notifications from Star-Advertiser when the next breaking story happens — it's FREE! You just need a supported web browser.
Subscribe for this feature

Scroll Up